Gradonačelnik

Rođen: 22. studenog 1955., Grude, Bosna i Hercegovina

Obrazovanje

godine 2000. upisao poslijediplomski studij na Fakultetu političkih znanosti Sveučilišta u Zagrebu;

diplomirao na Fakultetu političkih znanosti Sveučilišta u Zagrebu;

osnovna i srednja škola, Grude.

Radno iskustvo

od 1983. do 1990. zaposlen na Općini Peščenica;

od 1980. do 1983. zaposlen u tvornici Ledo.

Politička karijera

2. lipnja 2013. na neposrednim izborima (drugi krug) kao neovisni kandidat (kandidat grupe birača), po peti puta izabran za gradonačelnika Zagreba, a njegova lista, pojedinačno gledajući, osvojila najviše mandata u Gradskoj skupštini Grada Zagreba;

31. svibnja 2009. na neposrednim izborima, izabran je po četvrti put za gradonačelnika Grada Zagreba;

14. lipnja 2005. na konstituirajućoj sjednici Gradske skupštine Grada Zagreba po treći put izabran je za gradonačelnika Grada Zagreba;

4. travnja 2002. na sjednici Skupštine Grada Zagreba izabran je za
zamjenika gradonačelnice Grada Zagreba;

20. lipnja 2001. godine ponovo je izabran za gradonačelnika Grada
Zagreba;

2. lipnja 2000. stupa na dužnost gradonačelnika;

31. svibnja 2000. na sjednici Skupštine Grada Zagreba izabran za
gradonačelnika Grada Zagreba;

2000. u trećem mandatu izabran je za vijećnika Skupštine Grada Zagreba;

od 1995. do 2000. vijećnik u Skupštini Grada Zagreba, od 2000. zastupnik u Zastupničkom domu hrvatskog Sabora, potpredsjednik saborskog Odbora za unutarnju politiku i nacionalnu sigurnost.

Bračno stanje

oženjen, supruga Vesna, kćerka Anamarija